Sued Log - Spedice a logistika

E-mail

doprava@sued-log.cz

Telefon

+420 387 310 250

Pekárenská 255/77

370 04 České Budějovice

Dohoda o Brexitu

  • -
  • 21 března 2019

Dohoda o Brexitu

Kategorie:Novinky

Dopravci ve Spojeném království mohou nadále přepravovat zboží mezi Spojeným královstvím a EU (a Norskem) pomocí licencí pro provozovatele ve Spojeném království po zbytek roku 2019 (bez nutnosti povolení ECMT).

Existují však určitá nová omezení týkající se přeshraničního obchodu EU (členského státu do členského státu) a kabotáže.

V prvních měsících „Brexitu bez dohody“ se jedná o dvě cesty do sedmi dnů od ukončené mezinárodní přepravy – pro následující tři měsíce bude do sedmi dnů povolena pouze jedna cesta. Povolení ECMT budou vyžadována u rozvozů / svozů do třetích zemí.

Ředitel strategie RHA Anglie a Walesu, Duncan Buchanan, řekl: „Potvrzení dohody je velmi užitečné, pokud existuje možnost „Brexitu bez dohody“.

Většina mezinárodní silniční nákladní dopravy ve Spojeném království a EU se může pohybovat bez komplikací způsobených nutností povolení ECMT, což znamená, že mnozí provozovatelé již nebudou potřebovat povolení, která jim byla přidělena.

„Další výhrou je, že by mělo být dostatek povolení ECMT pro uspokojení poptávky po tranzitu ze třetích zemí. RHA nyní vyzývá DfT, aby přezkoumala své alokační plány pro krátkodobá povolení, aby byly snadno dostupné pro všechny operátory, kteří je potřebují “.